Розмір шрифту: 

«Дніпро-Арена»

Замовник: ФК «Дніпро».
Генпідрядник: «Hochtief».
Генеральний менеджер проекта: Серджіо Шиани, Андреас Льокманн
Генеральний проектувальник: ПТАБСА України «Ю. Серьогін»
Головний архітектор проекта: Ю.І. Серьогін.
Архітектурні рішення тендерного варіанту: О.Т. Дольник, Ю.Н. Устіменко.
Відкрито — 14 вересня 2008 р.

Місткість: 31003 глядача
Ложа преси: 219 місць
Ресторан: 560 місць
VIP-ложі: 292 місця
Розміри поля: 105x70 м
Освітлення: 1500 люкс

Автостоянки:

  • для бізнес-класу та VIP-персон на 95 автомобілів;
  • для спортсменів — на 4 автобуси та 41 автомобіль;
  • для телебачення — на 3 автобуси;
  • для преси — на 70 автомашин;
  • для глядачів команди суперника — на 12 автобусів і 24 автомобілі;
  • для глядачів — на 110 автомобілів.

Рівень розвитку інфраструктури клубу, невід'ємною частиною якого є стадіон, завжди вважався візитною карткою процвітаючого клубу. І у вересні 2008-го року в Дніпропетровську з'явилася суперсучасна «Дніпро-Арена».

Ідеєю будівництва нової арени керівництво футбольного клубу «Дніпро» захопилося в 2004-му році, а «Hochtief» — одна з найбільших будівельних компаній у світі — втілила її в життя. Стадіон проектувався з урахуванням всіх вимог ФІФА й УЄФА — на ньому можна проводити матчі будь-якого рівня під егідою цих організацій.

«Дніпро-Арена» орієнтована за віссю північ-південь. Умовно її можна розділити на «холодну» й «теплу» зони. Перша містить південну, східну та північну трибуни, а також кілька секторів західної трибуни. Всі глядацькі місця перебувають під навісом, встановленим на металевих конструкціях. Консольна частина козирка виготовлена з макролону — матеріалу, що забезпечує достатнє проходження сонячних променів на газон.

«Тепла зона» — це 4-поверховий корпус, один з боків якого виходить на західну трибуну стадіону. На першому поверсі розташовані роздягальні команд, службові й офісні приміщення, конференц-зала, ложа преси (219 місць). Весь другий поверх займає просторий ресторан на 550 місць, відвідувачі якого можуть спостерігати за матчем як на трибуні-веранді, так і безпосередньо за столиком з екрану монітора. Поверхом вище розташовані ложі для VIP-гостей (292 місця), а на 4-му поверсі — коментаторські кабіни.

Вся чаша стадіону оснащена за останнім словом техніки. Футбольне поле обладнане системами підігріву й автоматичного поливу. Над трибунами розташовані два відеотабло фінської фірми DAREPRO, кожне площею 60 кв. метрів. Дикторські оголошення вболівальникам доносить акустика відомої американської фірми BOSE. Звукова система складається з десяти кластерів, до кожного з яких входять дві широкосмугові колонки потужністю по 140 Вт і сабвуфер 800 Вт.

Для проведення матчів у вечірній час стадіон оснащений системою штучного освітлення. На даху встановлені 176 спеціальних прожекторів PHILIPS, кожний з яких спрямований на свій конкретний сектор поля. Залежно від необхідної потужності, освітлення працює в декількох режимах: матч із телетрансляцією, матч без телетрансляції, тренування.

Не можна не відзначити також, що на стадіоні функціонує дизель-генератор, який дозволяє під час матчів не залежати від міської електромережі, і у такий спосіб «Дніпро-Арені» не загрожують випадкові збої.

Стадіон нашого клубу став першим у країні, де був покладений рулонний газон. Зелений килим був вирощений під Києвом, у селі Рубежівка. Під керівництвом фахівців Інституту гідромеліорації протягом чотирьох днів він був покладений на «Дніпро-Арені» працівниками навчально-тренувальної бази клубу.

Велику увагу приділено комфорту вболівальників, для яких, власне, і зведений стадіон. Спостерігати за матчами їм запропоновано на словацьких відкидних сидіннях класу люкс SEDA Sport. По всьому периметру арени розташовані торговельні точки з продуктами харчування та сувенірами, туалети. Продуманий навіть такий, на перший погляд, дріб'язок, як антислизьке покриття в проходах на трибуни. Не забули й про людей з обмеженими можливостями: для них обладнаний спеціальний майданчик зі зручним в'їздом.

Словом, глядачам залишається лише насолоджуватися часом на стадіоні й тішитися грою улюбленої команди. Ласкаво просимо на «Дніпро-Арену»!

Схема стадіону

10800000
Rambler's Top100